Hallitus

Yhdistyksen hallitukseen kuuluu kolmeksi vuodeksi valittavat kuusi varsinaista jäsentä ja kuusi henkilökohtaista varajäsentä. Jäsenistä ja varajäsenistä on kaksi kummastakin ryhmästä vuosittain erovuorossa. Hallituksen jäseniä valittaessa tulee ottaa huomioon maakunnan eri osien tasapuolinen edustus.

 

Yhdistyksen hallitus vuonna 2019

Puheenjohtaja Antti Lankinen
Ollikontie 18, 54530 Luumäki
aelankinen@gmail.com 040 8205620

Varapuheenjohtaja ja rahastonhoitaja Jouko Siitonen
Sudenpolku 8, 56100 Ruokolahti
jouko.siitonen@pp.inet.fi 040 5634420

Varajäsen Eero Kaasalainen
Loikosentie 22A, 54770 Heituinlahti, 0400 209297

Varajäsen, sihteeri Leena Salonen
Koivutie 3, 54850 Kuukanniemi
argentarius.ls@gmail.com 040 848 0750

Jäsen Matti Hakulinen                                                                                                     Yrjönkuja 5 as 9, 53600 Lappeenranta                                                     matti.hakulinen@geomatti.fi 0400 158374

Varajäsen Pentti Pylkkö
Harjupolku 4, 54800 Savitaipale
pentti.pylkko@gmail.com 0400 551253

Jäsen Kalle Pakarinen
Rullakuja 1, 55800 Imatra
kalle.pakarinen@imatra.fi 041 4344309

Varajäsen Marja Hovi
Korkea-ahontie 2235, 54410 Ylämaa
marjahovi2010@hotmail.com 045 1391767

Jäsen Kari Luumi
Miettiläntie 1773, 56610 Rautjärvi
kari_luumi@hotmail.com 050 5883910

Varajäsen Antti Vanhanen
Untamonkatu 3-5 As 5, 53100 Lappeenranta
antti@vanhanen.net 050 0873300

Varajäsen Anne-Maija Laukas
Harjukatu 19, 53300 Lappeenranta
annemaija.laukas@gmail.com 040 5190107

Varajäsen Jukka Lehtinen                                                                                       Lappeenranta
juksuk.lehtinen@gmail.com 0400 291069

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s